PAZARLAMA İLETİŞİMİ

1.Marka Yönetimi

Marka, bir şirketin kendini ifade ettiği yüzüdür. Marka yönetimi, halkla ilişkilerin olmazsa olmazlarından olmakla kalmayıp pazarlama faaliyetleri zincirini oluşturan en önemli halkalardan biridir. Markalaşmak ne kadar zorsa oluşturduğunuz markanın gücünü korumak da o kadar zordur. Uzun süren bir süreçtir ve kendinizi sürekli güncel tutmanız gerekir.

MOR ZÜRAFA olarak, marka yönetiminizi, marketing çalışmalarıyla destekleyerek en verimli ve profesyonel şekilde gerçekleştirmenizi sağlarız.

2.Ürün Konumlandırma

İşletmenizin ürününün, rakipler ve hedef kitle gözündeki algı, aklındaki izlenim, ürünün konumlandırıldığı yeri işaret eder. Ürün ve markanızın ne noktada olduğunu, ne mesaj verdiğini, kısaca markanızın pazardaki yerini gösterir.

MOR ZÜRAFA olarak, hedef kitlenizi tam olarak tespit edip, markanızı ve ürününüzü farklılaştırarak, sizi rekabette bir adım öne çıkarıyoruz.

3.Ürün Tanıtım ve Lansman Kampanyaları

Günümüz iş dünyasında her gün piyasaya farklı bir ürün, farklı lansman çalışmalarıyla sunulmaktadır. Ancak doğru bir kampanya ile ürününüz diğerlerinden sıyrılıp göze çarpar. Tüketicinin önce dikkatini, sonra da ilgisini çekerek, farkındalık yaratarak ve özgün olunarak, ürünün tanıtımı başarıya ulaşır ve sonuçta istenen satış – karlılık gerçekleşir.

MOR ZÜRAFA olarak, doğru hedef kitleyi belirleyerek ve tüketici ihtiyaçlarını araştırarak, rakiplerinizi ve bulunduğunuz pazarı analiz ediyoruz. En etkili iletişim araçlarıyla, medya ve iletişim faaliyetlerini yürüttüğümüz çarpıcı lansman kampanyalarıyla ürünün ve markanızın fark edilmesini sağlıyoruz.

4.Tüketici Bilgilendirme Kampanyaları

Kurumunuzun ürün ya da hizmetinin tanıtılmasında bazen bilgilendirme çalışmalarına ihtiyaç vardır. Bunlar; klasik tanıtım çalışmalarından farklı olarak, hedeflenen kitleyi uzman kişiler tarafından bilgiyle etkileme çalışmalarıdır. O ürün ya da hizmetin, kamuoyu önderleri ve toplumun fikirlerine saygı gösterdiği kişiler tarafından yüz yüze iletişim yöntemi kullanılıp, çoğunlukla pilot bölge seçilerek yapılan kampanyalardır.

MOR ZÜRAFA olarak, entegre pazarlama iletişiminde, doğru kanalları kullanarak mesajınızı hedefe doğrudan ulaştırıyoruz.